Zaloguj

Zaloguj się do ABC Kursanta

TWÓJ NUMER
NAZWISKO

Zapisy na egzamin państwowy przez internet

UWAGA ! REJESTRACJA NA EGZAMIN PAŃSTWOWY MOŻLIWA JEST TYLKO PO  AKTUALIZACJI PKK przez Ośrodek Szkolenia Kierowców - czyli po szkoleniu. Jeśli chcesz zdawać egzamin teoretyczny eksternistycznie, na egzamin umawiasz się PRZED szkoleniem w OSK.

Z usługi mogą korzystać jedynie osoby posiadające konto w serwisie info-car.pl Przed przystąpieniem do rezerwacji egzaminu, należy kliknąć przycisk „Zaloguj” znajdujący się w prawym górnym rogu witryny. Następnie otworzy się strona logowania, gdzie należy wpisać swój adres e-mail oraz hasło.

zapisy1

Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie, wówczas będziesz musiał/a je utworzyć. W tym celu należy kliknąć na czerwony przycisk „utwórz konto”, który znajduje się powyżej okna logowania. Tworzenie konta jest bezpłatne i zupełnie bezproblemowe, tworzy się je podobnie jak np. konto w serwisach społecznościach. Podać należy imię, nazwisko, adres e-mail, wybrane przez siebie hasło do logowania, a także wyrazić zgodę w wymaganych miejscach. Po wykonaniu tych wszystkich czynności należy kliknąć na przycisk zarejestruj się. Na podany wcześniej adres e-mail zostanie dostarczona wiadomość z linkiem aktywującym konto. Należy wejść w tę wiadomość i kliknąć link, wówczas nastąpi aktywacja konta. Po aktywacji należy, wpisać dane w okno logowania i kliknąć czerwony przycisk „zaloguj się”.

zapisy2 
zapisy3

Baner przenoszący użytkownika do usługi znajduje się z prawej strony portalu i oznaczony jest napisem „zapisz się na egzamin na prawo jazdy” (jak na obrazku poniżej).

zapisy4

Po kliknięciu w baner, otworzy się karta z ewentualną listą dotychczasowych rezerwacji, a także możliwością uzyskania nowej rezerwacji. W tym celu należy kliknąć na czerwony napis: „egzamin na prawo jazdy – rezerwacja terminu”.

zapisy5

Następnie otworzy się karta informująca o wymaganych danych potrzebnych do realizacji usługi, jakie użytkownik powinien przygotować przed przystąpieniem do rezerwacji egzaminu online. Oprócz tego na karcie znajdują się ważne informacje dotyczące płatności i dostępności usługi. Po zaznajomieniu się z wszystkimi informacjami, a także po przygotowaniu danych takich jak numer profilu kandydata na kierowcę (PKK) i numeru PESEL, należy kliknąć na czerwony przycisk „rezerwuj termin”.

zapisy6

W tym momencie pokaże się karta z mapą ośrodków WORD. Ośrodek egzaminacyjny można wybrać bezpośrednio klikając na mapie w „pinezkę” lub skorzystać z prostej wyszukiwarki umieszczonej nad mapą i dopiero wówczas kliknąć na wybrany WORD. Po kliknięciu na pinezkę wyświetli się okienko na mapie, gdzie należy potwierdzić wybór, klikając na przycisk „wybierz ten”. Wybieramy ośrodek MORD Kraków ul. Nowohucka 33a 

zapisy7

W następnej kolejności wybieramy kategorię prawa jazdy, o którą się ubiegamy. Klikamy na kwadracik z kategorią B

zapisy8

Po wybraniu kategorii, na ekranie pojawi się kalendarz z wolnymi terminami wybranymi do rezerwacji przez Internet. Niebieskie rubryki w kalendarzu oznaczają, że w danym dniu są dostępne wolne terminy dla wybranej kategorii. W celu dokonania rezerwacji należy wybrać dogodny dzień klikając na niebieskie pole w kalendarzu.

zapsiy9

Na ekranie pojawi się lista egzaminów dostępnych w wybranym dniu z podziałem na poszczególne godziny i rodzaje egzaminów (teoria, praktyka). Jeżeli w danym dniu nie odpowiadają Ci dostępne godziny egzaminów, wówczas klikamy kursorem poza wyświetloną listę i powracamy do kalendarza. Po wybraniu dogodnego terminu, należy kliknąć na przycisk „rezerwuj”. Trzeba pamiętać, że do części praktycznej egzaminu można podejść jedynie wówczas, gdy zaliczy się część teoretyczną.

zapisy10

Po kliknięciu przycisku „rezerwuj” zostaniesz poproszony/a o podanie numeru PKK i numeru PESEL – rubryki imię, nazwisko i adres e-mail uzupełnią się same na podstawie danych z logowania na stronie. Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć „rezerwuj termin”.

zapisy11

Na następnym ekranie pojawi się podsumowanie wybranych opcji, a także dwa sposoby dokonania płatności za egzamin. Opłatę wnosimy od razu przy użyciu konta internetowego lub możemy dokonać płatności kartą przez internet. W obu przypadkach do należnej kwoty doliczona zostanie opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.

zapisy12

Wybierz opcję „przelew”, a następnie po zaakceptowaniu regulaminu, kliknij na przycisk „przejdź do płatności”.


W następnym oknie pojawiają się opcje płatności internetowych. Wybierz bank, z którego możesz wykonać przelew na poczet egzaminu. Wszystko odbywa się tak samo, jak w przypadku zakupów w sklepach internetowych. Dalej płatnością zajmuje się już bank. 

zapisy13

Informacje na temat rezerwacji terminu na egzamin państwowy możesz sprawdzić na stronie info-car.pl po zalogowaniu się do swojego konta. Sprawdzisz tam informacje o statusie płatności (czy płatność została zaksięgowana przez MORD Kraków), oraz potwierdzenie zapisu na egzamin państwowy. Informacje te przychodzą także na adres mailowy wskazany przy rejestracji na stronie. Ośrodek akceptuje zgłoszenia tylko w godzinach swojej pracy. Jeśli zapisujesz się na egzamin np. w weekend lub w nocy, potwierdzenie zapisu otrzymasz dopiero w najbliższy dzień roboczy.


©2024 Nauka Jazdy AGNES - Prawo Jazdy - Miechów - Charsznica